Сесія без кворуму, "Сила Людей" без посвідчень -
у Южненській міській раді не відбулося II пленарне засідання I сесії VIII скликання
II пленарне засідання І сесії Южненської міської ради 19 листопада не відбулося. Депутатський корпус не зібрав кворум - було присутньо 10 із 26 депутатів та міський голова. На засідання у повному складі не прийшли представники партій В.о. "Батьківщина", "Європейська Солідарність", "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ!" та троє з п'яти "Слуг Народу".

Депутати мали розглянути три питання - обрати лічильну комісію, затвердити секретаріат засідання та створити комісію з реорганізації Новобілярської селищної і Сичавської сільської рад, адже тепер вони мають приєднатися до Южненської міської. Саме це питання депутати не прийняли на першій, установчій сесії.
Інформацію про те, що депутатський корпус збереться 19 листопада журналісти отримали за добу до. Як розповіли Редакторці представники різних фракцій, їх запросили на засідання в аналогічний строк.
Южненський міський голова відсутність 16 депутатів на засіданні назвав бойкотом, зазначив, що такого за 15 років роботи не пригадує і, що напередодні домовленість з керівниками фракцій про те, що вони з'являться на сесії була. Свою кандидатуру на виборах Володимир Новацький висунув від партії "Слуга Народу". Та в інтерв'ю міський голова озвучив, що наразі бачить негласне позиційне об'єднання фракцій "ОПЗЖ", В. о. "Батьківщина" та "Слуга Народу".
Володимир Новацький
Володимир Новацький: "Я не можу однозначно сказати об'єдналися проти мене чи проти порядку денного. На сесії були дуже прості питання, простіше не буває - вручити посвідчення депутатам і дати згоду мені на підпис документів сільських рад, щоб ми могли фінансувати бюджетну сферу. Зараз в мене є повноваження, казначейство дало добро на те, що я можу сам своїм розпорядженням це рішення приймати. Тому сесія, яку вони сьогодні зірвали вже практично і не потрібна. Цю інформацію я отримав вчора, але хотів, щоб наша ТВК вручила посвідчення трьом депутатам. З цього зробили політичне шоу, щоб знали і жителі нашого міста, я думаю, що це буде обговорюватися і на рівні області, і дійде до загальнодержавного. Мені не висували ніяких умов і до відома мені нічого не доводили. Просто один депутат сказав: "Ми напевно не зберемось, бо я захворів". Таку інформацію я отримав за 20 хвилин до сесії. Це, щоб я зрозумів, що вони не прийдуть. Це був один із депутатів "Слуги народу", які не прийшли. В партії з'явилися більш впливові люди, ніж я. Я ні з ким ніколи домовлятися не буду. Це моя принципова позиція. Не тільки сьогодні, а 15 років. І так буде в подальшому. Не будуть же вони вічно сидіти вдома. Депутати прийдуть в сесійну залу і ми будемо працювати."
Перший номер "Слуги Народу" Ігор Чугунніков розповів, що причин, за яких інші представники партії - Олександр Ануфрієв, Олександр Діденко, Віталій Кутателадзе не були присутні на сесії не знає. Очевидне, що така ситуація - не випадковість не заперечував. А от з чим не згодні колеги відповіді не мав.

Ігор Чугунников: "Я отримав запрошення на сесію вчора о 16:00 на електронну пошту. Додатково мені подзвонили працівники оргвідділу. Чому не прийшли інші - для мене це загадка. Тому будемо розбиратися з яких причин депутати ігнорують проведення сесії. Це незгода з чимось, а от з чим це треба з'ясувати. Це наша робота, депутати все-таки мають знаходити компроміс. Тому що з цим пов'язані життєдіяльність міста і її не можна ніяким чином зупиняти. Зараз будуть відбуватися призначення, визначення структури, розподіл по комісіям… Таких кадрових питань дуже багато і, можливо з ними пов'язана відсутність депутатів."
Сергій Назаренко
Поведінка колег обурила Сергія Назаренка. Депутат від партії "Довіряй Ділам", яка прийшла у повному обраному складі, розцінює неявку інших обранців, як позицію, що затримує процеси в громаді.

Сергій Назаренко: "Сьогодні стає дуже чітко ясно, хто і з якою метою йшов до ради. Неприхід цих депутатів на сесію показує, що люди не збираються вирішувати питання громади. Люди, я так думаю, зараз ставлять певні умови, щоб вирішувати свої особисті бізнес-інтереси. Якщо вони думають, ці, так би мовити, "рішала" - я їх по-іншому не назву -, що вони будуть тут займатися дерибаном землі, бюджету, ще чимось, то номер у них не вийде, я гарантую, навіть, якщо буде меншість. Народ, я думаю, дуже скоро зрозуміє за кого він проголосував насправді, що він отримав. Тому що навіть беремо на сьогодні громаду - Сичавка, Білярі, які вже не можуть робити елементарне фінансування. Питання чисто технічне, але просто стоять амбіції людей, показати що вони щось значать. Вони показали, що вони нуль абсолютний, вони не зацікавлені в розвитку нашої територіальної громади. Сьогодні дуже багато питань, до обговорення яких треба приступити, виносити в програми, розуміти, як їх далі вирішувати."
19 листопада знову не отримали свої посвідчення представники партії "Сила Людей" - Анна Студнікова, Інна Полякова та Ілля Юрченко. Як пояснив голова ТВК Анатолій Мирончак, вручити їм мандати можна лише на сесії, це передбачає ст. 26 Закону про місцеве самоврядування.
Те, що зібрати кворум у новому депутатському корпусі можливо обранці показали вже за годину після зірваної сесії. О 17-й годині на робочу комісію з питань регламенту до компанії тих, хто вже був у міській раді приєдналися депутати Олександр Гречкін, Максим Кушнір, Марина Пелипенко, Віталій Розмеріца, Єгор Смирнов. Тобто представники усіх трьох партій, які були відсутні на сесії у повному складі.І партієць В.о. "Батьківщина" Єгор Смирнов, і очільник місцевого осередку "ОПЗЖ" Олександр Гречкін зазначили, що рішення не прийти на сесію було принциповим. Депутати вважають включення до порядку денного будь-яких питань на етапі підготовки нового регламенту незаконним.
Олександр Гречкін
Олександр Гречкін: "Поки ми вивчаємо регламент раптом видається розпорядження про незаконну сесію. Навіть, якщо б ми прийшли на засідання, будь-який більш-менш компетентний юрист міг би визнати незаконними всі його рішення. Тому ми, щоб себе не принизити і разом з тим вберегти міського голову від цього необачного рішення не прийшли. Тонкість моменту в тому, що Володимир Новацький міг зібрати сесію, щоб вручити депутатські посвідчення "Силі Людей" і на цьому пленарне засідання закрити. Всі інші питання, такі як лічильна комісія, склад комісії з реорганізації юридичних осіб рад, як регламент повинні були розглядатися на II сесії і готуватися депутатською групою. Ми не саботуємо засідання, ми навпаки посилено працюємо з підготовки цих питань і раптом нам говорять "Завтра сесія".
Єгор Смирнов
Єгор Смирнов: "Дане пленарне засідання було підготовлено і організовано з порушенням чинного законодавства. Я буду намагатися завжди не бути учасником протизаконних засідань. Порушений регламент. Є процедура опублікування і повідомлення, підготовки сесії. На момент спекуляцій виконавчої влади, що ми затягуємо якісь процеси, хочу зазначити, що саме вони протягом двох місяців, маючи ще склад минулої міської ради, самі затягували питання життєдіяльності міста."

Наразі I сесія Южненської міської ради не закрита, лише її I пленарне засідання. Коли саме відбудеться наступне поки що невідомо.
Made on
Tilda