Южненська міська рада VIII скликання провела перше засідання сесії в п'ятницю 13-го.
Не в повному складі
Інавгурація очільника Южненської ОТГ та депутатів відбулася 13 листопада в Палаці культури «Дружба». Міський голова Володимир Новацький вчетверте присягнув на вірність громаді. А голова територіальної виборчої комісії Анатолій Мирончак вручив мандати депутатам Южненської міської ради VIII скликання.

Проте посвідчення отримали не всі обранці. Представники партії «Сила Людей» були відсутні на першому засіданні. Адже їх не встигли зареєстрували в ТВК.
Згідно Виборчого кодексу України в депутатів є 20 днів після оголошення результатів виборів, аби подати заяви. Тобто вони могли зробити це до 24 листопада.
Раніше на офіційній сторінці осередку партії «Сила Людей» з'явилося відео, в якому Інна Полякова повідомила, що вона та інші предстаники політсили відкликають свої заяви. Як пояснила новообрана депутатка в інтерв'ю нашому виданню, таким чином «Сила Людей» хотіла звернути увагу громадськості та вивести у прозоре русло підготовчі процеси до засідань.
Інна Полякова
Інна Полякова: «З першого ж дня після оголошення результатів з міської ради почалися дзвінки про необхідність термінової подачі заяв. І тоді ж я почала отримувати інформацію, що установча сесія має відбутися, ледве не через день, і на ній буде оголошено перерву максимум на тиждень. Протягом цього часу будуть вирішенні усі організаційні питання: написані регламенти ради, виконкому, положення про постійні депутатські комісії, розглянуті кадрові позиції... Ми опинилися в ситуації коли можемо бути виключеними з цих важливих процесів. Ми вважаємо доцільним оголосити про створення робочої групи і першу сесію закрити, а не ділити на пленарні засідання, для того, аби був термін підготувати необхідні документи. За законом проекти рішень мають бути оприлюднені на міському сайті не пізніше, ніж за 10 робочих днів до засідання сесії. Це важливо, щоб ми заклали законний фундамент для роботи».
Під час розмови, 11 листопада Інна Полякова повідомила, що представники «Сили Людей» наміру затягувати процеси в раді не мають та планували подати заяви до кінця тижня. Що й зробили 12 листопада. Та на той момент ТВК вже призначила засідання сесії, адже має право зібрати депутатів, за наявності 2/3 заяв. Як пояснила секретарка Южненської ТВК Мар'яна Соловйова, зібратися додатково, аби зареєструвати «Силу Людей» комісія не встигла.
Володимир Новацький
Володимир Новацький: «В мене була з ними розмова, я говорив, що треба віддати заяву, щоб їх зареєстрували. Як бачите, ніяких кадрових питань ми не вирішували. Всі організаційні питання будуть розглядатися пізніше. Але предстаників "Сили Людей", ймовірніше за все, неправильно проконсультували, вони тягнули, сказали, що треба подумати. Тільки я не розумію про що. І вийшло так, що тепер треба знову чекати поки збереться комісія і їх затвердять. Це станеться до наступного засідання».
На першій сесії було розглянуто два питання. Присутні визнали повноваження депутатів та обрання міського голови. Третє питання порядку денного - про реорганізацію Новобілярської та Сичавської сільських рад, приєднавши їх до Южненської міської ради депутати перенесли і закрили перше пленарне засідання. Дата наступного поки що невідома.
Нагадаємо, що до Южненської міської ради VIII скликання увійшло 26 представників 7 партій. До нового складу потрапило 8 депутатів попередньої каденції: Олександр Гречкін, Вадим Назаренко, Сергій Назаренко, Віталій Розмеріца, Єгор Смирнов, Олег Тростян, Ігор Чугунников, Дмитро Любівий (в 2015 році пройшов до ради від політичної сили «Опозиційний блок», але здав мандат через призначення його заступником міського голови з питань Житлово-комунального господарства).
Двоє обранців – Сергій Козак та Світлана Дінул також вже працювали у раді, VI скликання. 16 депутатів – нові обличчя в Южненській міській раді.
Серед 26 депутатів 7 жінок, що становить 27 відсотків.
Найстаршому представнику громади в раді Сергію Назаренку 64 роки. Наймолодшому, Володимиру Сіваку - 23.
Made on
Tilda